Image default
Fantastyka Książki Recenzje

Dziedzic i nowe imperium – Wojciech Gosek

Drogi Czytelniku, byliśmy już w latach sześćdziesiątych oraz w XIX wieku. Dziś zabieram Cię do krainy fantazji osadzonej w 3785 roku, która swą strukturą przywodzi na myśl średniowiecze.

(…) to tylko chwila w morzu czasu.

Wojciech Gosek

Od dawien dawna nic nie zakłócało spokoju miasta Similias. Życie mieszkańców Kontynentu przebiegało w harmonii. Wszystko zmieniło się wówczas, gdy odkryto Nową Ziemię…

Jasper będący następcą tronu dynastii Tariangoltów musi przejść tzw. chrzest, który będzie dowodem na to, iż młody książę jest godzien dostąpić władzy. Młodzieniec wraz z potężną flotą wyrusza w niebezpieczną podróż, której celem jest zbadanie i zdobycie Nowej Ziemi.

Tymczasem wewnętrzna równowaga miasta zostaje zburzona, gdyż o prawa do nieznanego lądu ubiegają się inne dynastie. Rozpoczyna się istny wyścig i krwawy pojedynek. Czy tajemnica Nowej Ziemi zostanie rozwiązana? Co młody następca tronu tam zobaczy? Czy powróci dawny spokój i harmonia?

Akcja utworu narasta stopniowo. Są fragmenty w których szczegółowo opisywane są trudy codzienności, jest czas na zabawę, bliższe poznanie bohaterów, a nawet szczyptę magii. Ciekawość rośnie z każdym rozdziałem, gdyż autor w nietuzinkowy sposób kończy podjęte wątki. Wyjątkowy charakter i klimat powieści odgrywają główną rolę w utworze dzięki czemu nie będziesz miał czasu na nudę!

Emocje sprawiły, że czas zdawał się zwalniać.

Wojciech Gosek

Książka kładzie nacisk na rzeczy o które człowiek za wszelką cenę chce walczyć nie zważając na to jakie mogą spotkać go konsekwencje. Poczucie władzy, a niekiedy i zawiść przesłania rzeczywisty obraz świata co w dalszej kolejności może doprowadzić do niezamierzonych następstw.

(…) – Ale czym by było nasze życie bez marzeń? – Pustką. Smutną pustką. Marzenia to coś wspaniałego, coś co odrywa nas od rzeczywistości, jednak nie wolno z nimi przesadzać, tak jak ze wszystkim. (…) Marzenia to piękna kochanka. Lecz, jak każda, może nas wywieźć w pole żalu i rozpaczy.

Wojciech Gosek

Książkę mogę Ci polecić jeśli lubisz charakterystyczny klimat, osobliwe intrygi oraz nutkę tajemnicy. Co prawda książka kierowana jest do młodzieży, ale uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sięgnął po tę powieść jeśli masz więcej niż naście lat.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać

Wybrany – Urszula Sowińska

Bookmoment

Zbrodnie pozamałżeńskie – Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska

Bookmoment

Pod podszewką magii – Zbigniew Chrząszcz

Bookmoment