Image default
Fantastyka Książki Recenzje Science fiction

Endgame. Wezwanie – James Frey, Nils Johnson-Shelton

Mam do Ciebie prośbę… Zatrzymaj się na chwilę. Oczyść umysł i zastanów się co byś uczynił, gdyby dalszy los Twojego rodu zależał właśnie od Ciebie. Jakbyś się zachował, gdyby na Twoich barkach spoczywała odpowiedzialność za każde ludzkie istnienie, za Twoich krewnych, rodzinę, przyjaciół.

Z takim przeznaczeniem muszą zmierzyć się uczestnicy Gry. Zostali oni doskonale przygotowani do swojej roli. Szkoleni z pokolenia na pokolenie są żądni krwi i zwycięstwa gdyż zwycięzca może być tylko jeden.

Od tysięcy lat każdy lud wypatruje tajemniczego znaku, który będzie zapowiedzią Gry. I tak oto, w najmniej oczekiwanym momencie ludzkość staje oko w oko z katastrofą, która zbiera swe żniwo.

Przed Graczami pierwsze wyzwanie – muszą odnaleźć jeden z kluczy, Klucz Ziemi. Aby tego dokonać, dwunastu nieprzypadkowych śmiałków podąża ścieżką wskazówki, którą pewna tajemnicza postać zaszczepiła w ich umysłach. Każde słowo, każdy przecinek, kropka czy liczba może mieć znaczący wpływ na rozwiązanie zagadki, ale… Nie musi.

Jedyną regułą Gry jest… Brak reguł. Wszystkie chwyty dozwolone, bowiem rozpoczyna się „Endgame”!

Zbliża się koniec świata. Zbliża się Zdarzenie. Kto wygra wyścig ze śmiercią? Kto stanie z nią twarzą w twarz? Kto zdobędzie klucz?

Świat i życie są dla Ciebie, są Twoje. Przyszłość nie została spisana, możesz ją kształtować.

James Frey, Nils Johnson-Shelton

Autorzy powieści już od pierwszej strony uzmysławiają, że czeka Cię wielogodzinna rozrywka w której fikcja przenika rzeczywistość. Akcja prowadzona jest dość szybko, a wszelkie walki, pościgi czy choćby wątki miłosne dodatkowo budują wyjątkowość książki.

„Endgame” zrobiło na mnie ogromne wrażenie i bez wątpienia długo pozostanie w mej pamięci. Z zapartym tchem śledziłam poczynania bohaterów próbując razem z nimi odszyfrować wszystkie wskazówki, a samo zakończenie zmroziło mi krew w żyłach.

A czy Ty, drogi Czytelniku, podejmiesz wyzwanie/wezwanie „Endgame”?

Sprawdź pozostałe części serii!

Wpisy, które mogą Ci się spodobać

Ruchome piaski – Malin Persson Giolito

Bookmoment

Księgobójca – Maja Wolny

Bookmoment

Zbrodnie pozamałżeńskie – Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska

Bookmoment