Image default
Książki Recenzje

Inferno – Dan Brown

Drogi Czytelniku, czy wybierzesz się ze mną w podróż do Florencji, aby pomóc pewnemu człowiekowi w ocaleniu świata? Obiecuję, że po drodze odwiedzimy również Wenecję i Stambuł! Będą nam towarzyszyć liczne rzeźby, obrazy, artefakty a także “Boska komedia” Dantego. Skusisz się?

Wzięty historyk i specjalista symboliki Robert Langdon budzi się we włoskim szpitalu, jednak nie pamięta jak się w nim znalazł. Zszyta głowa po postrzale oraz pustka wypełniająca umysł nie ułatwiają mu poznania odpowiedzi na powyższe pytanie. Nim Langdonowi uda się poskładać wszystkie elementy układanki, do szpitala wkracza kobieta, która pragnie jego śmierci. Przerażenie sięgające zenitu daje historykowi porządny zastrzyk adrenaliny przez który nie zwlekając dłużej ucieka ze szpitala w towarzystwie atrakcyjnej pani doktor. Na domiar złego mężczyzna uświadamia sobie, że w jego marynarce znajduje się tajemniczy przedmiot. W ten oto sposób rozpoczyna się karkołomny wyścig za prawdą, która sprytnie wymyka się głównym bohaterom…

Człowiek musi przejść przez piekło, aby trafić do raju.

Dan Brown

“Inferno” podobnie jak inne powieści Browna cechuje się wartką akcją, mnóstwem zagadek, a także niezwykłą wnikliwością w sztukę. Intryga goni intrygę, każda wskazówka jest na wagę złota, a ukryty sekret jest na wyciągnięcie ręki. Główny bohater po raz kolejny wykazuje się super mocą – biega radośnie po mieście, jakimś sposobem jest krok przed “złymi”, ma niewiarygodne przebłyski geniuszu, a przy okazji zachwyca się niezwykłością architektury.

Decyzje podjęte w przeszłości kształtują naszą teraźniejszość.

Dan Brown

Niestety autor uparcie trzyma się własnego schematu, przez co nie czułam już takiego dreszczyku emocji jak przy czytaniu chociażby kontrowersyjnego “Kodu Leonarda Da Vinci”. Jeśli znasz styl Browna to zapewne wiesz co mam na myśli. Niemniej, autor stawia w książce poważne pytanie dotyczące dalszych losów człowieka, które daje do myślenia i przy okazji napawa niepokojem.

Pomimo kilku niedociągnięć książka jest dobra. Czy mogę Ci ją polecić? Jak najbardziej!

Wpisy, które mogą Ci się spodobać

Istota zła – Luca D’Andrea

Bookmoment

Kąkol – Katarzyna Zalecka-Wojtaszek

Bookmoment

Kredziarz – C.J. Tudor

Bookmoment