Image default
Kryminał Książki Recenzje Thriller

Istota zła – Luca D’Andrea

Drogi Czytelniku, czy lubisz spędzać czas w górach? Wyobraź sobie jak pięknie muszą wyglądać te podniebne kolosy, gdy ich czubki oprószone są białym puchem. A gdyby tak… Zdobyć górski szczyt? Jeden z największych? Jakie to musi być uczucie, stać na dachu świata i przyglądać się zapierającemu dech widokowi. Ile niebezpieczeństw musiałbyś pokonać w drodze ku celu? Zdawać by się mogło, że największym zagrożeniem są same góry, ale… Co gdy pod stopami znajduje się lodowiec, który jest gotów pochłonąć każdego kto bagatelizuje jego siłę? Kimże jest człowiek w porównaniu do natury?

Śmierć to śmierć, a cała reszta i tak się nie liczy.

Luca D’Andrea

Malownicze miasteczko ukryte pośród masywnych wzgórz oraz mrożąca krew w żyłach tajemnica to fundament powieści, którą chcę Ci dziś zaprezentować, jednak muszę Cię ostrzec… Niektóre pozornie piękne rzeczy mogą okazać się zabójcze.

Jeremiasz Salinger wraz z rodziną przenosi się do miasteczka zwanego Siebenhoch. Dokumentalista osiągnął w swoim życiu nie jeden sukces. Oczarowany magią gór pragnie zebrać materiał filmowy, który będzie podstawą do kolejnego triumfu. Decyduje, iż nakręci dokument o pracy ratowników górskich. Niestety podczas jednej z akcji dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku w którym ginie cała załoga. Salinger cudem uniknąwszy śmierci doznaje epizodów załamania psychicznego. Nawiedzają go demony, ale mężczyzna z całych sił walczy z poczuciem winy i paniką, która pochłania go do reszty.

Jeremiasz przez przypadek natrafia na tajemniczą sprawę, która wydarzyła się w Blatterbach. Wiele lat temu w wąwozie dokonano brutalnego morderstwa trójki młodych ludzi. Zabójca nigdy nie został ujęty, a niedokończona sprawa prześladuje mieszkańców miasteczka. Z echem wiatru przemieszcza się pogłoska, że wioska została nawiedzona przez prawdziwe zło, bowiem ludzie wierzą, iż wąwóz zamieszkuje legendarna Bestia, której zbudzenie może nieść straszliwe konsekwencje. Salinger postanawia odkryć prawdę i stawić czoło najmroczniejszym zakamarkom ludzkiej natury, a niewyjaśniona zagadka staje się dla niego obsesją. Czy upór mężczyzny pozwali mu na odkrycie nowych faktów? Dlaczego mieszkańcy miasteczka nie chcą mówić o tragedii sprzed trzydziestu lat? Czy prehistoryczne legendy okażą się prawdziwe?

Na trzech tysiącach metrów (…) ludzie stają się dziwni, no nie?

Luca D’Andrea

„Istota zła” jest książką, która podbija serca czytelników na całym świecie. Co takiego ma w sobie ta powieść, że prawa do niej zostały sprzedane w ponad 30 krajach?

Historia przedstawiona w „Istocie zła” łączy w sobie elementy kryminału i thrillera, ale nie zabrakło również tego co lubię najbardziej – nutki mroku. Każdy szczegół jest doskonale dopracowany dzięki czemu od razu zostaniesz zaatakowany przez nietuzinkową przygodę. Książka intryguje, mroczna atmosfera wywołuje dreszcze na całym ciele. Opis nieokiełznanej, potwornej i wrogo nastawionej natury, nie jednokrotnie spowoduje przyspieszenie pulsu do niebezpiecznej granicy. Linia fabularna koncentruje się na niewyjaśnionym morderstwie, zatem musisz się przygotować na poszukiwanie poszlak i wskazówek, które przybliżą Cię do poznania tajemnicy. Autor świetnie ukazał marazm jaki opanował społeczeństwo. Mieszkańcy wioski ciągle żyją przeszłością, a zło, które zakradło się do ich dusz jest perfekcyjnie pielęgnowane. Akcja powieści pozwala na złapanie oddechu pomiędzy poszczególnymi rozdziałami – wszystko jest starannie wyważone, zatem będziesz miał czas na dokładne obserwowanie relacji jakie powstają pomiędzy bohaterami czy choćby poznanie dylematów, które wymagają skrupulatnego rozważenia.

„Istota zła” sprawi, że z pewnością zatoniesz w czytanej opowieści, a po skończeniu lektury odczujesz satysfakcję. Górskie szczyty staną się dla Ciebie jeszcze bardziej fascynujące, nawet wówczas, gdy za nimi nie przepadasz.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać

Słodkie życie – Olga Klara Maniak

Bookmoment

Mężczyzna w białych butach – Waldemar Ciszak, Michał Larek

Bookmoment

Magiczne lata – Robert McCammon

Bookmoment