Image default
Kryminał Książki Recenzje Sensacja Thriller

Kod Leonarda Da Vinci – Dan Brown

Swego czasu wokół „Kodu Leonarda da Vinci” zrobił się niemały szum, a to głównie za sprawą prezentowanej treści, która bezpośrednio uderza w chrześcijaństwo i kościół. Wiedziona ciekawością, chciałam na własnej skórze odkryć fenomen tej kontrowersyjnej powieści, którą czytelnicy zasypują słowami zarówno krytyki jak i aprobaty.

Człowiek może się posunąć o wiele dalej, by uniknąć tego czego się boi, niżby zyskać to czego pragnie.

Dan Brown

Powieść zachęca do poznania już od pierwszych zdań, gdyż rozpoczyna się opisem morderstwa. Następnie zostajesz wrzucony w wir zagadek i konspiracji z którymi notabene muszą zmierzyć się bohaterowie. Każda odkryta wskazówka przybliża Cię to poznania mitycznej tajemnicy. Wartka akcja i wszelkie kwestie historyczne dodatkowo podsycają ciekawość, jednakże należy je traktować z przymrużeniem oka, ponieważ budzą wiele kontrowersji, a także sporów religijnych. Ponadto główny bohater niekiedy wykazuje się taką zaradnością, że mógłby zawstydzić Supermana i Jamesa Bonda w jednym!

Język, którym posłużył się autor jest lekki, zrozumiały i z łatwością trafia do czytającego. Niektóre wątki zostały rozwinięte w sposób do którego można się przyczepić, ale należy podkreślić, że to czysta fikcja zaserwowana czytelnikowi.

Książka jest kawałkiem dobrej literatury i rozrywki zarazem, dlatego myślę, że warto po nią sięgnąć, choćby z czystej ciekawości.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać

Nieobecna – Agnieszka Olejnik

Bookmoment

To – Stephen King

Bookmoment

Czarodziejka – Agnieszka Płoszaj

Bookmoment