Image default
Książki Literatura piękna Recenzje

Marianna – Magdalena Wala

Drogi Czytelniku, zabieram Cię w kolejną podróż w czasie, jednak tym razem do XIX wieku i przedstawiam Ci „Mariannę”, która zachwyca, fascynuje, urzeka i… bawi.

Powstanie listopadowe. Marianna podejmuje decyzję o opuszczeniu klasztoru, następnie zarzuca na siebie męski mundur i staje do walki. Drzemiąca w dziewczynie odwaga pozwoliła jej na przezwyciężenie trudów bitwy. Gdy powstanie chyli się ku końcowi bohaterka wraca do domu, jednakże nie czekają na nią radosne wieści, bowiem na skutek jej zniknięcia powstały plotki, które szargają jej dobre imię. Dziewczyna staje przed wyborem – albo spędzi następne lata swojego życia w klasztorze, albo wyjdzie za mąż. Po wielu pertraktacjach Marianna decyduje się na tę drugą opcję. Idealnym kandydatem na męża wydaje się być Michał, będący synem przyjaciółki matki Marianny. Jednak jakim okaże się mężem i jakie sekrety skrzętnie ukrywa?

Czasami słowa wcale nie są potrzebne. Pewne prawdy po prostu się wie.

Magdalena Wala

Ogromny plus dla autorki za pomysł, wspaniale zarysowaną fabułę oraz postać Marianny. Książka łączy w sobie historię, niebanalne intrygi, romans, a także nutkę grozy i kryminału. Powieść podsyca wyobraźnię przenosząc Cię w zupełnie inny świat. Mnogość wątków nie pozwala na oderwanie się od lektury i przyznam szczerze – z wielkim trudem przyszło mi rozstanie z bohaterką.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać

Straceńcy – Ingar Johnsrud

Bookmoment

Kąkol – Katarzyna Zalecka-Wojtaszek

Bookmoment

Tajemny ogień – C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld

Bookmoment