Image default
Kryminał Książki Recenzje Sensacja Thriller

Mężczyzna w białych butach – Waldemar Ciszak, Michał Larek

Historię „Mężczyzny w białych butach” nakreśliło samo życie. Na kartach powieści poznajemy przebieg zdarzeń, mających miejsce w latach dziewięćdziesiątych na terenie Polski. 

Mężczyzna niczym szczególnym się nie wyróżnia, jednakże nie daj się zwieść! Jest on bowiem bardzo niebezpieczny. Nieopodal szkoły zaczepia chłopców pod pretekstem zabrania z ich domu dokumentów, które są mu potrzebne. Dzieci chcąc pomóc pozornie miłemu człowiekowi prowadzą go do swoich mieszkań, lecz nie zdają sobie sprawy z tego, że znaleźli się w śmiertelnej pułapce. Gdy policja odnajduje ciało chłopca rozpoczyna się wyścig z czasem – czy funkcjonariuszom uda się powstrzymać mężczyznę nim ten dopuści się kolejnej zbrodni?

W tej chwili trwa istny wyścig z czasem, który, niestety może być sprzymierzeńcem zabójcy (…)

Waldemar Ciszak, Michał Larek

„Mężczyzna w białych butach” to powieść w której próżno szukać fikcji, jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Przyznam szczerze, że lektura nie należy do najłatwiejszych, jest zatrważająca i intrygująca zarazem. Dzięki niej możemy przyjrzeć się mordercy, poznać go, aby następnie rzucić się w wir pościgu, śledztwa czy zbierania materiałów dowodowych. Napięcie towarzyszące podczas lektury jest niewyobrażalne!

Chciałabym zwrócić uwagę na dodatek zamieszczony na końcu książki zawierający oryginalne informacje prasowe, a także fragment rozmowy Waldemara Ciszaka z psychoanalitykiem – Wojciechem Hańbowskim. Materiał ten jest świetnym dopełnieniem całości i nie sposób odpędzić od siebie dreszczy przebiegających po plecach.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać

Tirza – Arnon Grunberg

Bookmoment

Upiorna opowieść – Peter Straub

Bookmoment

A jednak życie – Napoleon Mitraszewski

Bookmoment